blank '/> Εν Σώματι Υγιεί - Α.Σ. ΑμεΑ Βέροιας: Τρία μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Para Badminton 2022!

Κυριακή 15 Μαΐου 2022

Τρία μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Para Badminton 2022!

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Para Badminton 2022
3 Ασημένια Μετάλλια για Καραγιάννη και Λούκας

Αλεξανδρούπολη, Κυριακή 15/05/2022

Πολύ καλές εντυπώσεις άφησαν οι δύο αθλητές του "Εν Σώματι Υγιεί" που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αντιπτέρισης ΑμεΑ 2022. Το πρωτάθλημα, όπως και πέρυσι, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 15/05 στο Κλειστό Γυμναστήριο "Φωλέα Κλειώ" της Αλεξανδρούπολης, από την Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία ΑμεΑ και το γηπεδούχο σωματείου του "Κότινου".

"Εν Σώματι Υγιεί": 2 συμμετοχές αθλητών - 3 ασημένια μετάλλια

• O ναουσαίος αθλητής Λούκας Γιώργος (κατ. SU5), στο ατομικό ηττήθηκε στον τελικό της κατηγορίας του από τον Καραμανλίδη Π. (Κότινος) και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.
  • O Καραγιάννης Θωμάς-Αριστοτέλης (κατ. SL3) με 1Ν-3Η κατέκτησε την 4η θέση της κατάταξης.
  • Στο Διπλό Ανδρών (κατ. MAX8) οι δύο αθλητές μας αγωνίστηκαν μαζί και κατάφεραν να αναδειχθούν δεύτεροι με 3Ν-1Η.

Με αυτά τα μετάλλια το "Εν Σώματι Υγιεί" ΑΣ ΑμεΑ Βέροιας, έφτασε τα 21 στο Para Badminton (3-9-9) και 80 συνολικά σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα ΑμεΑ.

Οι επόμενες συμμετοχές αθλητών μας μέσα στο μήνα Μάιο θα είναι στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης (26/05), Τοξοβολίας (28/05) και Boccia 31/05.