blank '/> Εν Σώματι Υγιεί - Α.Σ. ΑμεΑ Βέροιας: Χάλκινο Μετάλλιο και Ατομικό Ρεκόρ ο Λούκας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τοξοβολίας ΑμεΑ 2023

Τρίτη 30 Μαΐου 2023

Χάλκινο Μετάλλιο και Ατομικό Ρεκόρ ο Λούκας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τοξοβολίας ΑμεΑ 2023

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τοξοβολίας ΑμεΑ 2023
Χάλκινο Μετάλλιο και Ατομικό Ρεκόρ ο Λούκας του "Εν Σώματι Υγιεί" Βέροιας

Το τρίτο σερί χάλκινο μετάλλιο για τον αθλητή και το 12ο φετινό για το σωματείο της Βέροιας

Ακόμα ένα μετάλλιο, που συνοδεύτηκε με βελτίωση της ατομικής του επίδοσης, πρόσθεσε στη συλλογή του ο Ναουσαίος τοξοβόλος του "Εν Σώματι Υγιεί" Γιώργος Λούκας. Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα διεξήχθη την Κυριακή 28 Μαΐου 2023, στο Ολυμπιακό Προπονητήριο Τοξοβολίας "Ευαγγελία Ψαρά", από την Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία ΑμεΑ, παράλληλα με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης ΑμεΑ
Ο Λούκας με 138 βαθμούς (54 α' γύρο και 84 β' γύρο) κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο πίσω από τους αθλητές Μακρή (ΠΑΣΚΑ) και Σχίζα (ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ). Τον αθλητή συνόδευε ο
Τεχνικός Διευθυντής του "Εν Σώματι Υγιεί" κ. Καραϊωσήφ Αλέξανδρος και η αποστολή ήταν κοινή με αυτήν για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης.

Το μετάλλιο του Λούκας ήταν το 12ο φετινό για το σωματείο της Βέροιας και το 114ο συνολικά από την ίδρυσή μας.

Τη σκυτάλη παίρνουν οι αθλητές μας στο Boccia και στον Στίβο Νέων τον Ιούνιο και η χρονιά θα ολοκληρωθεί με την Επιτραπέζια Αντισφαίριση τον Ιούλιο.